Żel do higieny intymnej – jak zadbać o higienę miejsc intymnych? 10 kluczowych zasad

Nadmierna higiena miejsc intymnych i łatwa dostępność wielu środków myjących z nieciekawym składem prowadzić mogą do uszkodzenia mikroflory pochwy. Pojawia się swędzenie, zaczerwienienie i różnego rodzaju zakażenia bakteryjne. Jak więc zadbać o higienę miejsc intymnych? Przede wszystkim wybierać żel do higieny intymnej i kosmetyki naturalne z dobrym składem, dbać o jakość materiałów mających kontakt z naszą skórą i pielęgnować ją z odpowiednią częstotliwością. Poznaj 10 kluczowych zasad, które pozwolą Ci w prawidłowy sposób zadbać o miejsca intymne.

Jak prawidłowo zadbać o higienę miejsc intymnych?

1. Bielizna,  którą nosisz powinna być wykonana z bawełny lub materiału ułatwiającego cyrkulację powietrza. Powinna mieć pełny krój. Skąpa bielizna typu stringi może podrażniać wrażliwe okolice miejsc intymnych. Zawsze noś czystą i świeżą bieliznę.
2. Miejsca intymne przemywaj raz dziennie. Ważne, aby nie robić tego zbyt często, gdyż uszkadza to naturalną florę bakteryjną.
3. Podczas mycia miejsc intymnych wykonuj ruch od przodu do tylu. Dzięki temu unikniesz przenoszenia bakterii z odbytu.
4. Okolice intymne osuszaj osobnym ręcznikiem lub ręcznikiem jednorazowym.
5. Do mycia używaj dłoni, unikaj wielorazowych gąbek i myjek, na których gromadzą się bakterie. Dodatkowo mogą podrażnić swoją szorstką strukturą.
6. Stosuj delikatne preparaty myjące,które nie naruszą pH okolic intymnych np. żel do higieny intymnej Fitomed,
7. Podczas menstruacji często wymieniaj wkładki higieniczne i tampony. Wybieraj te z oddychających materiałów i bezzapachowe.
8. Jeśli masz problem z zakażeniami bakteryjnymi,  być może lepiej od podpasek i tamponów sprawdzi się kubeczek menstruacyjny.
9. Używaj bezzapachowe go papieru toaletowego. Niestety sztuczne substancje zapachowe powodują podrażnienie miejsc intymnych.

10. Delikatnie usuwają owłosienie przy pomocy odpowiedniego preparatu. Przez ranki łatwo do wnętrza organizmu łatwo przedostają się bakterie, które mogą powodować problemy.

W pochwie znajdują się pałeczki kwasu mlekowego, które tworzą kwaśne pH 4,5 co pozwala uzyskać naturalną barierę dla drobnoustrojów. 

Na co zwrócić uwagę kupując żel do higieny intymnej?

  • preparat powinien posiadać odpowiednie pH,
  • naturalny skład,
  • dodatkowym atutem jest oznaczenie jako produkt hypoalergiczny,
  • bez sztucznych barwników,
  • bez silnych składników pianotwórczych,
  • najlepiej bezzapachowy.

Żel do higieny intymnej Krynickie Spa zawiera szereg składników roślinnych dbających o strefę miejsc intymnych, w tym cenny kwas mlekowy i delikatną mydlnicę lekarską o właściwościach pianotwórczych.

Żel do higieny intymnej – czego szukać w składzie:

  • przywrotnika, który regeneruje błonę śluzową,
  • oleje roślinne takie jak arganowy, jojoba czy lniany, które świetnie natłuszczą skórę i jej nie podrażnią,
  • składników nawilżających: gliceryna, pantenol, aloes,
  • łagodzących podrażnienia np. alantoina ,
  • działających przeciwzapalnie i przeciwgrzybicznie np. kwas mlekowy, rumianek, nagietek,  macierzanka, olejek z drzewa herbacianego, który znajdziesz w mydle antybakteryjnym Tea Tree Melaleuca Poland.
Niestety wiele dostępnych produktów nie spełnia tych kryteriów. W efekcie podrażnia skórę, prowadzi do pieczenia i zmian chorobowych.

Jak zwykłe mydło działa na miejsca intymne?

Mydło posiada silne zasadowe pH 8,5, a wnętrze pochwy kwaśne pH 4,5. Mydło wysusza błony śluzowe i neutralizuje naturalne pH naszej skóry.
Jeśli jednak trudno zrezygnować Ci z mydła w formie kostki, postaw na mydło skomponowane ze zmydlonych olejów roślinnych.  Nie zawiera ono drażniących dla miejsc intymnych składników, a dodatkowo nawilża skórę.
My jednak rekomendujemy płyn stworzony specjalnie dla higieny delikatnych miejsc intymnych. Skuteczne, ale delikatne działanie wykazuje delikatny żel do higieny intymnej Solankowe Spa, który powstał na bazie solanki rabczańskiej.

Co powoduje częste infekcje intymne?

  • zbyt intensywna higiena, zbyt częste mycie,
  • źle wybrany preparat myjący,
  • zbyt rzadkie zmienianie podpasek, tamponów,
  • zażywanie antykoncepcji hormonalnej,
  • przyjmowanie antybiotyków ,
  • częste współżycie seksualne,
  • obniżona odporność organizmu.

 

 

Napiszcie jak higiena miejsc intymnych wygląda u was, czy lubicie płyny i żele do higieny intymnej i czy macie sprawdzone, naturalne patenty. 🙂 Nie zapomnijcie zaobserwować nas na  InstagramieFacebooku oraz na YouTube.

Do następnego! 🙂

< Wstecz

Instagram


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/wp/wp-content/themes/uzdrowiskowespa/footer.php on line 8

Zapisz się do newslettera